Ana Sayfa Hakkımızda İletişim beyantur hac umre bursa beyantur hac umre bursa

YURTİÇİ TURLAR

Turlarla İlgili Bilgilendirme

Tur araçlarımız kayıt yaptıran kişi sayısına göre;15-17 kişide özel tur paketi lüks minübüs ile,18-31 kişide lüks lüks küçük otobüs ile,31 kişinin üstünde ise 46-54 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır.Turlarımızın,yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.19 kişi) günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden siz değerli misafirlerimize haber verilir.İklim,hava ve yol koşullarına göre pragramda değişiklik yapılabilir!!!!

balkan_turu

Balkan Turu

7 Gün 6 Gece

Gezilecek Ülke ve Şehirler

- Kosova – Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Bosna Hersek
Priştina – Prizren – Üsküp – Kalkandelen – Manastir – Resne – Ohrid – St.Naum – Struga – Elbasan – Tiran – İşkodra – Budva – Kotor – Trebinje – Blagay – Mostar – Saraybosna


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler


- THY Gidiş-Dönüş uçak biletleri

- 6 Gece 4* otellerde konaklama

- Açık büfe sabah kahvaltıları

- Akşam yemekleri

- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

- Şehir vergileri

- Ülkeler arası geçiş vergileri

- Yerel rehberlik hizmetleri


Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler


- Şahsi harcamalar, Öğle yemekler, Seyasat sigortası, Otel ekstraları, Yurt dışı çıkış harcı, Yemeklerde alinacak extra icecekler, Cay ve kahve molalarinda harcamalar.

Fiyatlandırma

- Tam paket program ücreti kişi başı: € 645

- Tek kişilik oda farkı: € 175

- 0-2 yaş arası ücret (ek yatak): €50

- 2-11 yaş arası ücret (ek yatak): €70

Gezi Tarihleri


09 Mayıs 2015/IST-PRN/TK1017/07:40

15 Mayıs 2015/SJJ-IST/TK1026/20:40


14 Ağustos 2015/IST-PRN/TK1017/07:35

20 Ağustos 2015/SJJ-IST/TK1024/14:05


09 Ekim 2015 /IST-PRN/TK1017/07:40

15 Ekim 2015 /SJJ-IST/TK1026/20:35

PROGRAM

1. Gün İstanbul – Priştina – Prizren – Üsküp

Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştina’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen transfer aracı ile rehberimiz eşliğinde tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Prizren’e hareket ve 1 saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Turun sonunda ise diğer bir genç Cumhuriyet olan, Osmanlı kültürünün hem erken hem de geç dönemde merkezlerinden biri olmuş Makedonya’nın başkenti Üsküp’e geçeceğiz. Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

2. Gün Üsküp – Kalkandelen – Manastir – Resne – Ohrid

Kahvaltımızın ardından Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala eser ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii,Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’ın devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır. Bu güzel şehri gezdikten sonra sonra Üsküp’e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) otobüsümüzle geçiyor ve dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi geziyoruz. Ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Makedonca’da da Manastır anlamına gelen ‘Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’ yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Ardından Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeğini Ohrid gölüne nazır yerel restoranımızda gölde yetişen alabalık menüsü olarak aldıktan sonra otele yerleşme

3. Gün Ohrid – St.Naum – Ohrid

Kahvaltının ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid serbest zamanın ardından Ohrid'e yarım saat uzaklıkta bulunan St. Naum'da bölgenin en önemli isimlerinden olan St. Naum’un 16 y.y. sonunda inşa etmiş olduğu manastırı da gezdikten sonra serbest zaman ve Ohrid şehrine hareket. Ohrid’e varışımızla beraber alınacak akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizdedir.

4. Gün Ohrid – Struga – Elbasan – Tiran – İşkodra – Budva

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tekrar Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler. Daha sonra Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde olan Elbasan şehrinde, kahvehane olarak kullanılan eski Türk hamamı, Hünkar camii, saat kulesi ve Elbasan kalesi içinde bulunan ve halen Osmanlı’dan günümüze kadar görünümünü koruyabilmiş sokaklar göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran şehir turumuzun ardından bir sonraki durağımız İşkodra. İşkodra Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş bu stratejik şehir, 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olmuştur. Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Daha sonra 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Budva’ ya varış. Akşam yemeğini Adriyatik denizine nazır yerel restoranımızda aldıktan sonra konaklama Budva'daki otelimizde.

5. Gün Budva – Kotor – Trebinje

Kahvaltının ardından Budva şehir turumuza başlıyoruz. Budva özellikle son zamanlarda zengin iş adamları tarafından tercih edilen güzel ve sakin doğasıyla kendine hayran bırakan bir görünüme sahiptir. Sahil şeridindeki gezimizden sonra eski şehre varıyoruz. Burada Napolyon'un yaptırdığı hisarı görüyoruz. 1100 yıllık Katolik kilisesi ve Ortodoks kilisesini ziyaret ediyoruz. Yine Budva'da Arkeoloji ve şehir müzesini gezdikten sonra özel aracımızla ikinci durağımız Kotor. Küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuca ailesinin rezidansını, St.Jhon sövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Şehir turumuzdan sonra Bosna Hersek’in Trebinje şehrine hareket ediyoruz. Trebinje şehir turumuzda, Trebišnjica (Trebişnyitsa) nehri kıyısında 18. Yy’da kurulmuş eski şehri, Hersek Müzesi, manastırı, 19. Yy’da yapılan katolik katedrali, 1729 yılında eski şehirde inşa edilen Osman Paşa camiisi, Tvrdoş manastırı, Petro Pavlov manastırı, 1574 yılında Mehmet-paşa Sokullu tarafından yaptırılan Arslanagiç köprüsü, 1953 yılında yapılan taş köprü göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel restoranımızda alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizdedir. ( Müsaitlik durumuna göre konaklama Mostar’da da yapılabilinir. )

6. Gün Trebinje – Blagay – Mostar – Saraybosna

Kahvaltımızın ardından Mostar şehrine hareket ediyoruz. İlk durağımız Blagay. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Türk çayı yudumlama keyfi. Daha sonra 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz kısa serbest zamanın ardından Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket. Yolumuzun üzerinde Jablanica şehrinde ikinci dünya savaşı sırasında Partizan askerleri tarafından yıkılmış köprü ve ardından Konjic şehrinde meşhur Konjic köprüsünün görülmesi. Daha sonra ve nehir yatağı boyunca manzaralı bir yolculuğun ardından Saraybosna’ya varış. Başçarşıda alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

7. Gün Saraybosna – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra check out yaparak otelden ayrılıyoruz. İlk olarak savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti. Ardından Saraybosna’nın Osmanlı çarşısı Başçarşı’ya gidiş. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme ,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi. Beyaz tabyanın gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir, Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi koza köprüsünü ziyaret ettikten sonra havaalanına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından THY tarifeli uçuşumuz ile İstanbul’a hareket.


Konya Turları

KONYA TURLARI

Bursa'dan Konya'ya Hafta Sonu Gezisi

Tur Programı

…………… gününün ilk saatlerinde, saat 01.00 ‘de Fomara Medical Park dan, hareket ederek Konya’ya doğru yola çıkıyoruz.

1.GÜN:

KONYA – MEVLANA MÜZESİ – ŞEMS–İ TEBRİZİ TÜRBESİ – KARATAY MEDRESESİ

Saat 09.00 civarlarında Konya’ya varış .Öğle yemeği sonrasında Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile başlıyoruz. Müze içerisinde yer alan derviş hücreleri, matbah ve Hürrem Paşa Türbesi, Üçler Mezarlığı, Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbelerini geziyoruz. Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu müze gezimizi bitirerek, avluda Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve “Selse bil” adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi ve Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizin ardından Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Mola sonrasında Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Sonrasında Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesini geziyoruz. Bu medrese 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan ince minare medresesini gezdikten sonra otelimize gidiyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği .

2.GÜN:

MERAM BAĞLARI - AKŞEHİR - NASRETTİN HOCA TÜRBESİ – BURSA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelden çıkış yapıyoruz ve Meram Bağlarına gidiyoruz. Meram’da Mevlana’nın aşçısı olan, Mevlana ve Mevleviler arasında önemli bir yeri olan Ateşbaz-i Veli’nin Türbesini ziyaret ediyoruz. Burada ki molamızın ardından Akşehir’e hareket ediyoruz. Kısa şehir turu sonrasında Nasrettin Hoca Türbesi, Garp Cephesi Müzesi, Üç Kızlar Türbesi gezilerimizin ardından Afyon – Kütahya – Bilecik – üzerinden Bursa’ya dönüş. Akşam saatlerinde Bursa’ya varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılmasıyla, bir daha ki BEYANTUR organizasyonumuzda buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

1 Gece 3* lı otellerde Konaklama
Lüks Otobüs İle Ulaşım ve Otobüs İçi İkramları
Otellerde 2 kişilik odalarda konaklama
1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Otelde ve yemekte alınan ekstralar
Öğle yemekleri
Müze giriş ücretleri
Şahsi harcamalar


GAP Turları

GAP TURU 5 GECE - 7 GÜN

ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ - KARAKUŞ - ARSEMİA - NEMRUT DAĞI - ULU CAMİİ - HASANKEYF - MİDYAT - DEYRÜL ZAFARAN MANASTIRI - HARRAN - HALFETİ - ESHAB I KEYF - ST PAULİ KUYUSU

FIRAT'TAN DİCLE'YE MİSTİK BİR YOLCULUK...

Tur Programı

1.GÜN:

Araç Kalkış Noktaları……….17:00

2.GÜN ANTAKYA – UZUN ÇARŞI – MOZAİK MÜZESİ – ST PİERRE KİLİSESİ – HABİB NECCAR CAMİİ ve KABRİ - TARİHİ SOKAKLAR – KATOLİK ve PROTESTAN KİLİSESİ – DEFNE

Hareketle araç içi ikramlarımızla Hatay’a doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda aldığımız serbest kahvaltının ardından, dinlerin ve dillerin kardeş gibi yaşadığı, hoşgörünün ve başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün dünyada nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Harbiye ( Defne ) bölgesinde, Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım. Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesi geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’nin tadilatta olması nedeni ile dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresi’nde adı geçen Habib–i Neccar’ ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii’ni ziyaret sonrası Eski Antakya evlerinin bulunduğu sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliseleri’ni ziyaret ediyoruz. (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı'ya giriyoruz. Eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’de geziyoruz. Gezimizi sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN KIRIKHAN – HASSA – İSLAHİYE - GÖLBAŞI - ADIYAMAN - KAHTA – KARAKUŞ– ARSEMİA – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlencenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist Kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene Kralları’nın yazlık başkenti olan Arsemia Kalıntıları'nı görerek 2150mt. yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras,Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene, Kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal Heykelleri'ni görerek bir yandan da muhteşem gün batımını. (Otele varış saatimize göre gün doğumuna da çıkılabilir) izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN ATATÜRK BARAJI - BOZOVA – SİVEREK - DİYARBAKIR – ULU CAMİİ – SURLAR – CAHİT SITKI TARANCI EVİ – HASANKEYF – DİCLE NEHRİ - MİDYAT – KONUK EVİ – TELKARİCİLER ÇARŞISI

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye’nin GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajı'nı geziyoruz. Baraj gezimizin sonrasında Diyarbakır ‘a varış. Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Cami-i Kebir’i olan Ulu Camii gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatını görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'ni ziyareti sonrası dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı Keçi Burcu’na çıkarak 10 Gözlü Köprü ve Dicle Havzası’nı fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Hasankeyf’e hareket ediyoruz. (2010 yılında yaşanan toprak kayması neticesinde tehlike arz ettiğinden, ilgili bakanlık tarafından kaleye çıkış yasaklanmıştır) Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ ın oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan fakat, şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprü’yü görüyoruz. Sonrasında Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulu Camii, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden olan Midyat’a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evi'ni geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN MARDİN – DEYRÜLZAFARAN MANASTIRI - KASIMİYE – ULU CAMİİ– ABBARA – PTT EVİ( SAHTANA EVİ ) – HARRAN – ŞANLIURFA – KAPALI ÇARŞI

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle Mardin’i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü de gördükten sonra bu etkileyici ortaçağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Artuklu mimarisinin baş yapıtlarından Kasımiye Medresesi var sırada. Burada Mezopotamya Ovası’nın görüntüsü sizleri büyüleyecek. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi) gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Öğlen yemeğinde bölge mutfağının, kaburga dolması, sembusek, ırok gibi en gözde yemeklerinden yeme şansınız olacak. Yemekten sonra hareketle Kızıltepe-Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı; ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri görülerek Urfa’ya varılıyor. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest molanın ardından akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimizle yörenin geleneksel eğlencesi Sıra Gecesi'ne katılıyoruz.(ekstra 55 TL) ŞANLIURFA

6.GÜN BİRECİK – KELAYNAKLAR – HALFETİ – RUM KALE – GAZİANTEP – KALE – BAKIRCILAR – SEDEFÇİLER ÇARŞISI – MUTFAK KÜLTÜRÜ MERKEZİ – ABDÜLKADİR KİMYA EVİ

AOtelde aldığımız kahvaltı sonrası kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak Koruma Çiftliği'ni gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra teknemize binerek baraj gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti’ye dönerek otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğu’nun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz–Yemekten sonra dileyen misafirlerimizle Antep’in akşamını görmek ve eskilerin Ermeni Mahallesi dediği, bugünün Bey Mahallesi’ne yürüyerek gidiyoruz. Antep’in en eski ve etkileyici sivil mimari eseri olan Abdülkadir Kimya Evi’ni (günümüzde Papirüs Cafe) ziyaret ediyoruz.

7.GÜN KAHRAMANMARAŞ – ULU CAMİİ – BAKIRCILAR VE BAHARATÇILAR ÇARŞISI - ADANA – ESHAB-I KEYF – ST.PAULİ KUYUSU – KLEOPATRA KAPISI – ŞAHMARAN HEYKELİ - NUSRET MAYIN GEMİSİ

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Kahramanmaraş’a varıyoruz. Şehirde otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ulu Cami ve Kale'yi de görüyoruz. Kahramanmaraş’ta vereceğimiz serbest zamanda dondurmalarınızın tadına bakıyor ve ardından yola koyularak Adana üzerinden Tarsus’a varıyoruz. Burada Eshab-ı Kehf, St. Paul Kuyusu, Kleopatra Kapısı, Şahmaran Heykeli ve Nusret Mayın Gemisi gezilerinin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, gece ilerleyen saatlerde siz konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak bir başka Beyan Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz yüzde 100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 1, 2 veya 3 gece konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişibaşı 10 TL dir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişibaşı 15 TL dir.

Yemek sonrası tektonik oluşumlar sonucu meydana gelen Sapanca Gölü’ne varıyoruz. Sapanca Göl’ü kenarında gezintinin ardından çay molası ve serbet zaman.

Sonrasında dönüş yolculuğu için toplanıp, Bursa’ya hareket ediyoruz. Neşeli bir yolculuk sonrasında Bursa’ya varış ve gezimizin sonu.

Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Beyantur Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama.
Mercedes Tourismo - Travego, Man Fortuna, Mitsubishi Safir otobüsler ile ulaşım
Tüm çevre gezileri
Beyan Tur otobüs içi ikramları
Beyan Tur güvencesi
Otelde açık büfe 5 sabah kahvaltısı
Otelde açık büfe veya set menü 5 akşam yemeği
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Müze ören yeri girişleri
ŞanlıUrfa sıra gecesi 55 TL

ÖNEMLİ BİLGİ

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Beyan Tur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabiki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

ARAÇ BİLGİLERİ

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Wolt araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN WOLT

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN WOLT

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi

Nemrut Minibüsleri : 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2006 model ve üstü araçlardır

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 00-02 Yaş Çocuk 03-12 Yaş Çocuk
950 TL 1.100 TL 0,00 TL 800 TL

HİZMETLERİMİZ