Ana Sayfa Hakkımızda İletişim beyantur hac umre bursa beyantur hac umre bursa

YURTİÇİ KONAKLAMALI TURLAR


Karadeniz & Batum Turu

1.GÜN: Saat 19:30 Haşimişçan Doğanbey Otoparkından hareket BURSA – ESKİŞEHİR - POLATLI - ANKARA - KIRIKKALE – ÇORUM – SAMSUN - ORDU

2.GÜN:ORDU - BOZTEPE - GİRESUN - ZİGANA - HAMSİKÖY - GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARASI:

Gerekli molalar ve araç içi ikramlarımızın ardından Ordu’ya varış. Ordu Boztepe’den Ordu manzarası eşliğinde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Giresun üzerinden Kürtün Torul yolunu takiben oluşum zenginliği bakımından dünyanın en güzel 2. Mağarası Karaca Mağarası’nın ziyaret edilmesi. Maçka üzerinden Zigana Dağları’nın eteğindeki Hamsi köy’e varış. Sütlacıyla ünlü köyde gezi, yöresel öğle yemeği ve sütlaç ikramı sonrasında Gümüşhane’de panaromik şehir gezisi... Bugünlük dinlenmek için otelimize erken yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN:MAÇKA - SUMELA MANASTIRI - UZUNGÖL - OF - RİZE - PAZAR-ÇAYELİ - ARTVİNARHAVİ - ÇİFTEKÖPRÜ-HOPA:

Sabah kahvaltı ardından Maçka Altındere Milli Parkındaki Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı) varış. Minibüslerle manastıra çıkılması ve manastır gezisi sonrası Trabzon Uzungöl’e hareket. Göl etrafında yürüyüş ve göl kenarındaki restoranımızda öğle yemeği... Ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası… Of’lu Ali’nin süper komik fıkraları eşliğinde Pazar-Çayeli üzerinden Artvin Arhavi’de Türkiye’de nadir örneği olan İki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan Çifte Köprü’de fotoğraf ve çay molası… Hopa’daki otelimize varış. Yöresel müzik eşliğinde akşam yemeği ve Karadeniz’e has gösteri sonrasında konaklama otelimizde..

4.GÜN: SARP SINIR KAPISI - BATUM - BOTANİK BAHÇESİ

Sabah erken kahvaltımızın ardından Pasaporta İhtiyaç Olmadan Sadece Kimliğimizle BATUM’A GEÇİŞ. Bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew heykelinin heybetiyle Gürcü Kültürü ve doğasına tanıklık edeceğimiz Batum’da Çoruh nehri ve Gonio köprüsü görülerek merkeze varış. Orta Camii, Meryem Ana Katedral Kilisesi, tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi gezileri… Yöresel öğle yemeği sonrasında Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman… İçinde 12 Havari’den Aziz Mathias’ın mezarının olduğu Gonio Apsaros Kalesi’nin gezilmesi… Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş Otelimize varış. Yöresel müzik eşliğinde akşam yemeği ve Karadeniz’e has gösteri sonrasında konaklama otelimizde..

5.GÜN: AYDER YAYLASI - ELEVİT YAYLASI - PALOVİT ŞELALESİ - ZİLKALE - ŞENYUVA - ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ RAFTİNG - SÜRMENE:

Sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz’e gelmişken yaylasız olmaz diyerek Çamlıhemşin’den minibüslerimizle gerçek bir yayla olan Elevit Yaylası’na hareket. Yolumuz üzerindeki Şenyuva Köyü’nde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası… Gökyüzündeki bulutları’da aşarak yaylaya varış… Yöresel yayla kültürü ve eşsiz doğada serbest zaman… Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zilkale’nin görülmesi. Şelaleler vadisinde ormanın içinden kısa yürüyüşle ulaşılan ve karşınıza birden çıktığında sizi kendisine hayran bırakacak Palovit Şelalesi’nde fotoğraf çekimi ve manzara keyfi… Dünya’da korunması gereken 200 Ekolojik bölgeden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’nde nehir kenarında öğle yemeği ve rafting yapmak isteyenler için serbest zaman… Ayder Yaylası’na hareket... Otelimize yerleşme. Kal egon mevkii ve Gelin tülü Şelalesi’nin görülmesi. Ayder kaplıcalarından yararlanma. Akşam yemeği sonrası yöresel tulum eşliğinde horon... Konaklama otelimizde.

6.GÜN: TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ-AKÇAABAT-ORDU YASON-FATSA:

Sabah kahvaltımızın ardından Rize’ye varış. Rize çayı ve geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan Rize Bezi bilgilendirmeleri ve serbest zaman… Sürmene’de Sürmene bıçakları hakkında bilgilendirme… 13.yy Bizans kilisesi olan Ayasofya Müzesi ve fresklerin gezilmesi... Trabzon’a hareket Atatürk Köşkü gezisi sonrasında… Akçaabat’ta deniz kenarında öğle yemeğinde ünlü Akçaabat köftesinin tadına bakma olanağı… Yason Burnu’nda muhteşem manzarayı seyretme ve kilise gezisi sonrasında Fatsa’ya hareket. Otelimize yerleşme. Otelimizin hamam sauna havuz aktivitelerinden yararlanma ve dinlenme olanağı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

7.GÜN: : AMASYA – YEŞİLIRMAK – MUMYALAR MÜZESİ – 2. BEYAZID KÜLLÜYESİ – HARŞENA DAĞI – KRAL KAYA MEZARLARI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ ya ulaşıyoruz.. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak Dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş Sultanlarımızdan Sultan İkinci Beyazıd külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’ u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra yeşil ırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak Sivas’ tan doğarak samsunun Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, yeşil ırmağın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Osmanlı döneminden kalma 18. Ve 19. Yy konaklarının Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran Kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena dağına oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz biçimde kazındığı ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak köprüden geçerek Hazeranlar konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğimiz. Amasya da alacağımız yöresel ürünlerden oluşan açık büfe öğle yemeğinin ardından akşam saatlerinde Bursa’ ya varıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Özel tur araçları ile ulaşım
Programda belirtilen geziler
5 gece konaklama
6 Sabah kahvaltısı
5 Akşam yemeği
Elevit Yaylası, Palovit, Zilkale Minibüs Transferi
Sümela Minibüs Transferi
Rehberlik ve refakat hizmetleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Öğle yemekleri,Yemeklerdeki içecekler
Müze girişleri ve örenyeri giriş ücretleri
Rafting, Kişisel harcamalar. Ve Yurtdışı Çıkış Harcı


Gap Turu - ANTAKYA - HATAY - ADIYAMAN - DİYARBAKIR - MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ - ADANA

1.GÜN: BURSA - ESKİŞEHİR - ANTAKYA
19:00 Haşimişcan Doganbey otoparkından hareket ile birlikte hareket ediyoruz. Şereflikoçhisar - Aksaray - Pozantı - Adana güzergahında araç içi ikramları eşliğinde rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Tarsus'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.GÜN:ANTAKYA - ASİ NEHRİ - UZUN ÇARŞI - HARBİYE - MOZAİK MÜZESİ - ST. PİERRE KİLİSESİ:

Saygıdeğer misafirlerimiz, yolda alacağımız (ekstra) kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'daki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz.Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz.Daha sonrasında İlk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz.Sonrasında Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Tarihi Antakya Evleri'ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.* Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Bursa - Eskişehir - Hatay / 1100 KM

3.GÜN: KIRIKHAN - HASSA - NARLI - PAZARCIK - ADIYAMAN - ARSEMİA - CENDERE KÖPRÜSÜ - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ - NEMRUT DAĞI

Sabah otelimiz'de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya'dan ayrılıyor ve Kırıkhan- Hassa-Islahiye-Pazarcık-Gölbaşı üzerinden Adıyaman'a ulaşıyoruz.Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz.Daha sonrasında Kahta'dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz.Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz.Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu ve Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak,tur programında herhangi bir değişiklik olmadan Gün Doğumuna'da çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Antakya-Pazarcık-Adıyaman / 331 KM

4.GÜN: ATATÜRK BARAJI - HİLVAN - SİVEREK - DİYARBAKIR - ULUCAMİ - CAHİT SITKI TARANCI EVİ - AHMET ARİF KÜLTÜR EVİ - HASANPAŞA HANI - BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT - TELKARİCİLER ÇARŞISI

Sabah kahvaltı sonrası Dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz.Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Hilvan,Siverek üzerinden Diyarbakır'a ulaşıyoruz.Burada eski şehiri çevreleyen görkemli sur duvarlarından içeri girerek Anadolunun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra 35 Yaş-Haydi Abbas şiirleri ile ünlenmiş Cumhuriyet döneminin en önemli şarilerinden Cahit Sıtkı Tarancı'nın evini ziyaret ediyoruz. Ardından bir başka önemli şairimiz olan Ahmet Arif adına ithaf edilmiş evi ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Osmanlılar döneminde Vali Hasanpaşa tarafından yaptırılmış Hasanpaşa hanını ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından panoramik olarak Diyarbakır surlarını, Mardin Kapısını, Hevsel bahçelerini, On gözlü köprüyü görerek Diyarbakır'dan ayrılıyoruz. Sonrasında Batman üzerinden takiple yakın bir zamanda sular altında kalacak olan Hasankeyf'e ulaşıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini'de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise bir çok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkariciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Hasankeyf'te menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Siverek-Diyarbakır-Batman-Midyat / 434 KM

5.GÜN: MARDİN - KASIMİYE MEDRESESİ - ULU CAMİİ - ABBARALAR - PTT BİNASI - MEZOPOTAMYA OVASI - DEYR-UL ZAFARAN - HARRAN OVASI - HÖYÜK - HARRAN KONUK EVİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Mardin'e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden,Arap'ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçen Ulu Cami'yi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin'den ayrılıyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Yemek sonrasında Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. (Ekstra 50,00 TL)* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Mardin-Şanlıurfa / 253 KM

6.GÜN: BALIKLI GÖL - HZ.İBRAHİM DOĞDUĞU MAĞARA - KAPALI ÇARŞI - GÜMRÜKHAN - GÖBEKLİ TEPE - BİRECİK - KELAYNAK KUŞLARI - HALFETİ TEKNE TURU - FIRAT NEHRİ - RUM KALE - GAZİANTEP MOZAİK MÜZESİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. Dünya'da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe'den ayrılıyor ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti'de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra Gaziantep'e ulaşıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından,Gaziantep'te bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde.* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Şanlıurfa-Halfeti-Gaziantep / 223 KM

7.GÜN: GAZİANTEP (AYINTAP) KALESİ - SEDEFCİLER ÇARŞISI - ALMACI PAZARI - BAKIRCILAR ÇARŞISI - ZİNCİRLİ BEDESTEN - TÜTÜN HANI - KASTELLER - TAHMİS KAHVESİ - KAHRAMANMARAŞ - ADANA - TAŞ KÖPRÜ - SABANCI CAMİİ - POZANTI - AKSARAY - ESKİŞEHİR - BURSA

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz.Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır,baharat,Antep fıstığı,Sedef kakma,baklava alış-verislerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılarak Kahramanmaraş'a ulaşıyoruz. Kahramanmaraş denince aklımıza kurtuluş mücadelesini başlatan Sütçü İmam gelmektedir. Kahramanmaraş'ta gezimize Tarihi Kalesi ile başlıyoruz, sonrasında günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş'tan ayrılarak Adana'ya hareket ediyoruz. Taş Köprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından zengin kültürü ile dikkat çeken Tarsus'ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir'e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Kleopatra Kapısını, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Ardından Tarsus'tan ayrılarak Eskişehir - Bursa'ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Not: Bu akşam herhangi bir otel konaklaması yoktur.Gece yolculuğu yapılacaktır.* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Kahramanmaraş-Adana-Tarsus-Eskişehir-Bursa / 1200 KM

8.GÜN: BURSA GECE YOLCULUĞUI

Bursa'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bursa'dan katılan misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyor ve bir başka BEYANTUR organizasyonunda buluşmak dileği ile veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Otopark Ücretleri
Mercedes Travego - Tourismo, Man Fortuna otobüsler ile ulaşım
Açık büfe 5 sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 akşam yemeği
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Otobüs içerisindeki ikramlar,
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan içecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar
Ekstra belirtilen organizasyonlar
Müzekart &Müze ören yeri girişleri (Kültür ve Turizm Bakanlığı na ait müzelere giriş için gereklidir)
NOT: Tur güzergahı yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

HİZMETLERİMİZ

BEYANTUR

GÜNCEL TURLARIMIZ INSTAGRAM SAYFAMIZDA